تبلیغات
موسیقی سنتی - سری جدید آوای ایرانی بدون صدای استاد آواز ایران

سری جدید آوای ایرانی بدون صدای استاد آواز ایران

 

نوع مطلب :اخبار موسیقی ،

نوشته شده توسط:مهدی

سری جدید برنامه‌ی «آوای ایرانی» که قرار بود با پخش صدای ۸ استاد آواز ایرانی روی آنتن سیما برود فعلا بدون صدای استاد محمدرضا شجریان در کنداکتور پخش قرار دارد. محمدرضا جعفری ضمن اعلام این خبر گفت: «با توجه به اتفاقات روزهای اخیر و همچنین نامه استاد شجریان به آقای ضرغامی فعلاً برای پخش صدای استاد دست نگه داشته‌ایم، اما امیدواریم این مشکل به‌زودی حل شود.»

کارگردان مجموعه‌ی آوای ایرانی در ادامه افزود: «سری سوم این برنامه قرار بود از فروردین امسال روی آنتن برود که این امر به تعویق افتاد و طبق آخرین گفت‌وگوهایی که در مورد پخش آن با مسؤولان داشته‌ایم از نیمه‌ی دوم تیرماه علاقه‌مندان می‌توانند بیننده‌ی آوای ایرانی در ۵۲ قسمت باشند.»

جعفری همچنین تصریح کرد: «در سری اوّل برنامه تنها آوازهای استاد شجریان پخش می‌شد که در سری دوم آوازهای استادان بنان، حسین قوامی و محمودی‌خوانساری را نیز به آن اضافه کردیم. در سری جدید آوای ایرانی علاوه بر آوازهای این چهار استاد، قطعاتی از اجراهای تاج اصفهانی، ادیب‌خوانساری، عبدالوهاب شهیدی و ناصر مسعودی را نیز به مجموعه اساتید قبلی افزودیم. در هرصورت امیدواریم یک بار دیگر مشکل پخش صدای استاد شجریان از صدا و سیما حل شود.»

منبع: خبر گزاری مهر